//

Haberler ve Duyurular

 

6-10 Mayıs 2014 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde 37. YAPI FUARI na katıldık. 

 

Yeşil Bina Haftasını kutladık.

Konut Konferansı 2016
“Yapı Dünyasının Bilgi Merkezi” Yapı-Endüstri Merkezi tarafından düzenlenen “Konut Konferansı”, Türkiye’de; yapı, gayrimenkul, inşaat, tasarım ve mimarlık alanlarının önde gelen temsilcileri ile buluştuk.

Viyana şehir çöplerini yakarak ısınıyor. Sanayi için kullanılabilecek plastik, çam, kağıt ve benzeri ürünler tekrardan kullanılmak üzere ayrılıyor. Diğer çöplerin tamamı yüksek ısı altında yakılıyor. Çöpler yakılıyor, kent ısınıyor. Belediye Viyana’da çöplerin ayrı ayrı toplandığını, işleme, ayrıştırma ve yakma merkezlerinde bunların kentin ısınması, toprağın gübrelenmesi ve sanayiye hammaddeye dönüştürüldüğünü açıkladı.

Viyana Belediye Başkanı ; ”Viyana’daki evlerin 3’te 1’i sıcak su sistemiyle ısındığını söyledi

Bu suyu kentimizdeki çöpleri yaktığımız 4 merkezden sağlıyoruz. Binaların ısınmasında kullanılan su sürekli devir daim ediyor. Yani aynı sıcak su şehrin her yerinde dönerek şehri ısıtıyor.

Ayrıca ikinci bir sistemde temiz su ısıtılarak evlerde kullanılıyor. Bunlardan 3’ü çöplerin normal olarak yakılmasıyla gerçekleştiriliyor. Diğeri ise hastane ve sanayi atıklarını yakıyor.

 

DMCA.com
Bu içerik Dijital Bin Yıl Yasası çerçevesinde DMCA.com tarafından koruma altına alınmıştır. İçeriğin kaynak gösterilmeden web sitenizde yayımlanması suçtur.
Yayımlandığı taktirde web sitenizin Google 'dan çıkarılması ile karşı karşıya kalabilirsiniz.


TASARIMSTUDIO Web Tasarım ve İnternet Danışmanlık Hizmetleri